Saç Dökülmesi

Dökülen Saçlar İçin 9 Müthiş Ürün Tavsiyesi

By  | 

Rakamlar şaşırtıcı: ABD’de sadece 50 milyondan fazla insan saç dökülmesinden muzdarip. Soğuk algınlığı veya diş ağrısı gibi, saç dökülmesi zamanla sadece gitmez. Tedavi edilmeden bırakılırsa, saçlarınızın çoğu ya da tümü bitene kadar ilerlemeye devam edecektir.

İşte bu nedenle erkekler ve kadınlar mevcut en iyi saç büyüme ürünlerini bulmaya heveslidir, bunun yerine meşru sonuçlar vermeyen büyük sözler yerine çalışan ürünler.

Bu gönderide, 12 en iyi saç dökülmesi ürünleri olduğunu düşündüğümüz şeyi size vereceğiz. Şampuanlar, minoksidil formülleri, tabletler ve aletler – Tüm saç dökülme tedavilerini kapsayacağız. Bu süreçte, size en uygun olanı bulmanızı ve saç dökülmenizle etkili bir şekilde ilgilenmenizi umuyoruz.

Saç dökülme ürünü satın almadan önce düşünmeniz gereken bazı şeyler hakkında konuşarak işe başlayalım.

 

Ürün Satın Almadan Önce Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Erkeklerin ve kadınların saç dökülmesiyle karşı karşıya kaldıkları ilk sorulardan biri, “Neden ben?” Sorusu. Bu, geçerli bir sorudur, özellikle duygusal gişeden kaynaklanan saç dökülmesinin bir kişinin ruhuna el koyabileceği düşünülürse.

Şansınız, saç dökülmenizden doğrudan sorumlu değilsiniz, çünkü nedenleri genellikle kontrolünüz dışındadır. Bununla birlikte, saç dökülmesi ürünleri ile ilgili güzel şey, bu nedenleri ele almaları ve etkilerini tersine çevirmeleridir.

Yani, bir şampuan, hap satın almadan ya da cerrahi saç dökülmesi prosedürleri için kayıt önce, burada saç dökülmesi “neden” hakkında bilmek için bazı şeyler vardır.

 

Neden Saçlarınız Dökülüyor?

Genetik: Bu sebepten dolayı gerçekten yardım edilemez; Ebeveynleriniz ve büyükanne ve büyükbabalarınız saçları incelediyse veya kel gittiyse, siz de şansınız olabilir. Başka bir deyişle, DNA planınızla ilgisi var.

Hormonlar:Erkeklerde en azından kellik ve saç incelmesi meydana gelebilir, çünkü dihidrotestosteron (DHT) denilen bir şeye çok hassas olan saç folikülleri kalıtılır. DHT’ye dönüştürülen testosteron, saç köklerini daraltır.

Yaş: Burada dünyaya zarar veren hiçbir şey yok: Yaşlandıkça saç büyüme hızımız yavaşlar.

Diğer faktörler: Uzmanlar stres, sigara, aşırı alkol kullanımı, diyet ve bazı ilaçların (antidepresanlar, kolesterol ve yüksek tansiyon ilaçları gibi) saç dökülmesine katkıda bulunabileceğini söylüyorlar.

Saç Uzatan Ürünler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

En sevdiğiniz süpermarkette veya eczanede olduğunuzu ve özellikle şampuan başta olmak üzere çeşitli saç büyüme ürünlerine baktığınızı varsayalım. Etikete bakın ve daha önce hiç duymadığınız çeşitli malzemelere dikkat edin. Bununla birlikte, alarm vermeyin, çünkü bunların çoğu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, çoğu saç dökücü şampuan ve ürün için ortak olan içerikler:

Ketokonazol: Ketokonazol, kafa derisi üzerinde (ve diğer uygulamalarda kullanıldığında tüm vücutta) mantar büyümesini kontrol eder ve böylece saç kaybını önler.

Biyotin: Çeşitli çalışmalar saç kaybının bazen bir Biotin ve çinko eksikliğinin sonucu olduğunu göstermektedir. Biotin ayrıca B7 vitamini olarak bilinir.

Saw Palmetto: Testere palmetinin bir özü, testosteronu DHT’ye dönüştüren bir enzimi engelleyebilir. Daha önce belirtildiği gibi, DHT saç köklerini küçültür ve saç dökülmesine katkıda bulunur.

Kafein: Evet, kafein, size çok ihtiyaç duyulan sabah sarsıntısını veren aynı şey. Aşağıda, ürün incelememizde kafein ve saç büyümesini teşvik etme ve saç dökülmesini azaltmadaki rolü hakkında daha derinlemesine bilgi sahibi olacağız, ancak bunun işe yaradığını biliyoruz (ve içinde bulunduğunuz saç dökülme şampuanı şişesine ait) senin elin).

Finasterid: Propecia veya Proscar olarak bilinen Finasteride, erkek tipi kellik (MPB) ile erkekleri tedavi eden ve aynı zamanda prostat sorunlarını tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır.

Minoxidil: Daha çok Rogaine markasıyla tanınan Minoxidil, MPB’nin tedavisinde ve ayrıca kadınlarda saçın incelmesinde etkilidir.

Neler Yapılmamalı?

Birçok insan için saçlarını kaybetmek, herhangi bir ürünü denemeye istekli olacak kadar üzücü. Ne yazık ki, herhangi bir şeyi tedavi etmek için yılan yağı kadar etkili olan birçok ürün var.

Ve saç dökülmesi endüstrisi bazen rekabetin düpedüz kötü olacağı Vahşi Batı’ya benziyor.

Bununla birlikte, yukarıdaki listede bulunmayan temel içerikler içeren bir saç büyüme ürünü satın almayı düşünüyorsanız veya FDA onayı almadıysanız, rafa geri koyun ve daha yasal bir şey düşünün.

Tamam, en iyi saç büyüme ürün incelememize dönelim.

2018 Yılına Ait Erkek ve Kadınlar İçin En İyi 12 Ürün:

1. LIPOGAINE Şampuan:

Saç dökülmesi ve saç büyüme ürünleri söz konusu olduğunda Lipogain tanıdık bir isim ve Saç Dökülmesi / Saç Büyüme Uyarıcı Şampuan, çalışan saç büyüme ürünlerinin herhangi bir listesine aittir.

Bu şampuanı, en iyi saç ürünlerinin birçok listesinde bulabilirsiniz ve uzun bir doğal içerik listesi nedeniyle diğerlerinin çoğundan farklıdır.

Yani, hindistancevizi yağı, jojoba yağı, yeşil çay özü, adaçayı yağı, biberiye yağı ve benzeri şeyler konuşuyoruz.

Ancak odaklanacağı üç bileşen Biotin, hint yağı ve emu yağıdır. Kafein de, göz ardı etmek istemediğimiz Lipogaine formülüdür. Ancak bu yazıya biraz zaman ayırdık. Diğer üçe daha yakından bakalım:

Biyotin – Belirtildiği gibi, birçok uzman saç dökülmesinin en azından kısmen bir Biotin ve çinko eksikliğinin sonucu olduğunu ileri sürmektedir. Biotin, bazen saç büyüme vitamini olarak da adlandırılan B7 vitamini olarak da bilinen, suda çözülebilen temel bir vitamindir. Biotin, yeni saç büyümesine izin veren protein alt yapılarının korunmasına ve desteklenmesine yardımcı olur.
Hint yağı – Hint yağı, büyükanne ve büyükbabalarınız hakkında konuştuğunuz ev ilaçlarından biridir – eğer birisi bunu bir ev ilaç olarak kullanıyorsa, yani. Bununla birlikte, kötüleşmemek için yüzyıllar boyunca cilt bozukluklarını, kabızlığı tedavi etmek için kullanıldığından ve şimdi de cilt ve saç sağlığını geliştirmeye yardımcı olma konusundaki erdemleri iyi bilinmektedir.
Emu yağı – Emu yağı saç foliküllerinin büyümesini engelleyen ve saç büyüme döngüsünü engelleyen saçlı deri iltihabı sorununu giderir. Emu yağı, iltihapla savaşmak için en etkili, doğal yağlardan biridir.
Liopgaine’in bileşenlerinin listesi çok uzun, ama birleştiğinde, tüm saç tipleri ve renklerle işlenmiş saçlar için güvenli olan ve hem erkekler hem de kadınlar için tasarlanmış, sert kimyasallar içermeyen yumuşak bir formül oluşturuyorlar.

2. Nizoral Şampuan:

Bir an için ketokonazole geri dönelim. Nizoral A-D Anti-Kepek şampuanında bulunan başlıca saç dökülmesi / saç büyüme maddesidir ve diğer birçok saç ürününde bir bileşendir.

Kısaca ketokonazol ve mantar önleyici özellikleri hakkında daha önce bahsettik, ancak bu özellikler daha fazla incelemeye değerdi çünkü çalışmalar ketokonazolün saç büyümesi üzerinde bir etkisi olduğunu gösterdi.

Birincisi, ketokonazol kafa derisi üzerinde mantar savaşır; saç büyümesini önleyen ve saç dökülmesine neden olabilen mantardır. Ayrıca kafa derisi sağlığı için iyi olan anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Eğer seboreik dermatit saç dökülmesinin nedenlerinden biri ise, o zaman ketokonazol içeren ürünler – örneğin Nizoral’in A-D Kepek Önleyici Şampuanı – ciddi bir önem taşır.

Ayrıca, Nizoral A-D ile güçlü bir kepekle mücadele şampuanının faydasını elde edersiniz. Ve kepek nasıl bir şey olduğunu biliyorsunuz: kıyafetlerinizi mümkün olan en kötü anlarda ortaya çıkaran istenmeyen bir ziyaretçi (kepek almak için iyi bir an değil).

Nizoral A-D kepek ile ilişkili dökülme, kaşıntı ve ölçeklenmeyi önler. Sonuç olarak, ketokonazol etkili bir kepek savaşçısı olduğu kadar kafa derisinde mantar ve iltihapları da evcilleştiriyor.

Diğer kepek önleyici şampuanlardan farklı olarak, Nizoral A-D formüle edilmiştir, böylece bu istenmeyen yiyecekleri tutmak için haftada iki kez kullanmanız gerekir. Ketokonazol saçınızın doğal proteinine bağlanır ve böylece Nizoral A-D’nin kullanımları arasında çalışmaya devam eder.

 

3. LIPOGAINE FOR MEN Şampuan:

Uyarıcı saç büyümesi kolay değildir. Yukarıda listelediğimiz faktörleri ele alıyorsunuz: genetik, yaş, hormonlar vb. – ve senelerdeki bir eğilimi tersine çevirmeye çalışıyorsun.

Bununla birlikte, saç büyüme ürünleri, özellikle de Lipogaine for Men gibi en büyük yumruları paketleyen ürünlerdir.

Lipogaine, erkeklerin karışımında kanıtlanmış% 5 Minoxidil kullanır (ayrıca kadınlar için Lipogain yaparlar), diğer bileşenlerle birlikte kanıtlanmış sonuçlarla güçlü bir saç dökülmesi tedavisi sağlar. Ve Lipogaine saç büyüme oyununa yeni başlayan bir şey değildir; 25 yıldan fazla tecrübeye sahiptir ve dünya çapında erkekler ve kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Saç dökülmesine iki şekilde kavga eder:

Kafa derisindeki DHT seviyelerini azaltır.
Saç derisine artan dolaşım yoluyla saç büyümesini uyarır.
Minoxidil yanı sıra, Lipogaine testere palmetto özü, beta-sitosterol, oleik asit, linolenik asit ve elma polifenol bitkisel DHT-bloker karışımı da dahil olmak üzere saç dökülmesi tedavisi süreci için etkili diğer maddeler içerir. Ayrıca Biotin ve diğer maddeler ve besinler arasında B6 ve B12 vitaminlerini içerir.

Lipogaine hakkında söyleyebileceğiniz diğer bir şey de ürünlerinin arkasında durmasıdır. Sonuçlarınızdan memnun kalmazsanız tam para iadesi sunar. Ayrıca size iki farklı seçenek sunar: belirtildiği gibi, Kadınlar için Lipogain (% 2 Minoxidil çözeltisine sahiptir) ve Hassas Saç Derisi için Minoxidil.

 

4. MEN’S ROGAINE Şampuan:

Lipogaine gibi, Rogaine saç dökülmesi ve saç büyümesi ile ilgili olarak, bu yüzden, bloğun etrafında olmuştur. Saç ekimi tedavisi olarak Minoxidil’in patentini alan ve FDA onaylı bir saç dökücü köpüğü geliştiren ilk şirket oldu.

Rogaine’nin Saç Dökülmesi ve İnceltme İşlemi, hızlı ve kolay uygulanabilen topikal bir aerosol biçiminde de gelir, ancak köpükten çok hoşlanırız, aerosolün yanlış bir tarafı yoktur. Her halükarda, Rogaine kalıtsal saç dökülmesinden muzdarip olmanız gereken bir üründür.

FDA onayı, dört ay boyunca her gün kullanan erkeklerde saç çıkmalarına yardımcı olduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Sonuçları görmeden önce birkaç hafta geçebilir, ancak bu 120 günün sonunda memnun kalmazsanız Rogaine tam bir geri ödeme sunar.

Rogaine, saç büyümesini uyarmak için Tricho-prime Teknolojisi ile% 5’lik bir Minoxidil solüsyonu kullanır. Bu teknoloji, Rogaine’nin bileşenlerinin özel karışımını eşit olarak saç derisini ve saç kalınlığını arttırmak için kafa derisine ve saç köklerine dağıtmaya yardımcı olur. Aslında, saç büyüme ve kalınlık için en iyi ürünlerden biri olduğunu düşünüyoruz.

Aerosol versiyonunun uygulanması biraz daha kolay olsa da, köpüğün uygulanması konusunda da roket bilimine benzer bir şey yoktur. Çok az karmaşa ile çok kolay gidiyor.

Yine, Rogaine kalıtsal saç kaybı olan erkekler için değil – kadınlar içindir. 18 yaşın altındaki erkekler kullanmamalıdır, ya da saç dökülmesi esas olarak kafa derisinin ön tarafına yerleştirilmiş erkeklerdir (yani, geriye kalan bir saç çizgisi). Ailenizde saç dökülmesi ya da saçınızın incelme nedenini bilmiyorsanız, Rogaine kullanmadan önce bir tıp uzmanına danışın.

 

5. LIPOGAINE FOR WOMEN Şampuan:

Saç dökülmesi sadece kadınları etkilemekle kalmaz, aynı zamanda çoğu insanın fark etmediğinden daha fazla sayıda onları etkiler. Bir çalışmaya göre, tüm kadınların% 40’ı 40 yaşına kadar bazı saç dökülmelerini yaşayacaktır.

Dahası, saç dökülmesi genellikle kadınlar için erkeklerden daha zor bir konudur – ama kadınlarda tedavi edilmesi zor değildir, ancak 1) kadınlar için çok daha az saç dökülmesi ve saç büyüme ürünleri vardır ve 2) saç dökülmesi Kadınlar için erkeklerden çok daha az sosyal olarak kabul edilebilir.

Neyse ki, Lipogaine sadece kadınlar için bir saç dökülmesi tedavisi vardır. % 2 Minoksidilden oluşur ve Minoxidil dişi saç dökülmesini tedavi etmenin tek kanıtıdır. Ayrıca Lipogaine’nin sadece erkekler için olduğu gibi sadece kadınlar için de Hassas Saç Derisi ürünü olduğu gerçeğini beğeniriz.

Kadınlar için Lipogaine’de önemli bir bileşen – sürpriz değil – Biotin. Biotin eksikliği (B7 vitamini olarak da bilinir) saç dökülmesine katkıda bulunur.

Kadınların malzemeleri için Lipogaine ayrıca testere palmetto, ketokonazol, Emu yağı ve Linoleic ve Oleic asit içerir – bunların hepsi, saç büyütmesini teşvik etmek için klinik olarak kanıtlanmıştır.

Kadınlar için Lipogaine kullanmanın aşırı karmaşık bir tarafı yoktur. Etkilenen alanın etrafındaki çözeltiyi sıkıştırmak için beraberinde gelen damlalığı kullanırken çözeltiyi kuru saça uygulayın. Gerekirse bölgeye elinizle masaj yapabilirsiniz.

Birçok kadın yatmadan önce Lipogaine’yi uygular ve sonra sabahları yıkar. Her halükarda, Lipogaine solüsyonunu saçınıza en az 3 saat boyunca yıkamasına özen gösterin. Eğer bilinmeyen bir nedenden dolayı kalıtsal olmayan saç dökülmeniz veya saç kaybınız varsa, Kadınlar için Lipogaine kullanmayın. Kafa derisi iltihaplı, tahriş olmuş veya enfekte olursa, hassas kafa derisine geçin.

6. WOMEN’S ROGAINE TREATMENT Şampuan:

Rogaine, Günde bir kez Minoxidil Foam’dan daha hızlı sonuç veren kadınlar için tezgah üstü saç çıkma ürününün olmadığını iddia ediyor. Doğru olabilirler, çünkü saç büyümesi hızlı sonuçlarının en iyi ürünü olabilir.

Ayrıca, FDA’nın diğer ürünlere göre% 25 daha fazla saça kadar saç taraması yaptığı klinik olarak onaylandı. Doğru, sonuçlar kişiden kişiye değişir, ancak bazı olumlu sonuçlar görmemeniz pek olası değildir.

Başlıktan da anlaşılacağı gibi, Rogaine’in kadınlara yönelik tedavisi günlük kullanım içindir. Saç derisine nüfuz eden ve büzülmüş saç köklerini yeniden aktive eden Rogaine’nin Tricho-prime teknolojisi ile Minoxidil köpüğü kullanır. Daha kalın, daha dolgun saçlar için sadece iyi değil, daha fazla saç kaybını önlemeye yardımcı olur.

Kullanımı kolaydır, çünkü uygulamak için çok az çaba gerektiren hafif bir köpüktür. Sabahları ya da yatmadan önce gece uygulayabilirsiniz. Ve gerçekten günde bir kez kullanılmak üzere tasarlandı; Daha fazlasını kullanarak veya daha sık, sonuçlarınızı iyileştirmez.

Sürekli olarak kullanılması önemlidir. Aksi halde saç dökülmeniz yeniden başlar. Not: Kullanmakta olduğunuz ilk birkaç hafta boyunca hala bazı saç dökülmelerine maruz kalabilirsiniz. Ancak bundan sonra sonuçları hızlı bir şekilde görmeye başlayacaksınız.

 

7. KIRKLAND MINOXIDIL 5% Şampuan:

Saç dökülmesi, bazı insanlar için olduğu gibi bazı erkekler için de şiddetli değildir. Kirkland’deki insanlar% 5 Minoksidil Ekstra Mukavemet Saç Dökülmesi Saç Büyütme Tedavisi oluşturduklarında akıllarında bulundular; Saç derisinin üst kısmındaki saçların genel incelmesi olan erkekler içindir.

Diğer birçok üründe bulunan% 2’den çok% 5’lik bir Minoxidil konsantrasyonu kullandığı için, Kirkland’ın ürünü “ekstra dayanıklılık” lakabını yaşıyor. Hem topikal bir çözüm hem de bir köpük olarak sunulur. Köpük, daha hassas bir cilde sahip olan ve daha hızlı bir kuruma süresine ihtiyaç duyan erkekler için önerilir.

% 5 Minoxidil’in daha küçük konsantrasyonlardan daha klinik olarak etkili olduğu kanıtlanmış olmasının yanı sıra bu saç dökülmesi / yeniden büyüme ürünü hakkında da çok şey vardır. Kirkland, müşterilerine ekstra dayanıklılık saç kaybı tedavisinin hızlı sonuç vereceğini ve bazı kullanıcıların sekiz hafta kadar az bir iyileşme kaydettiklerini söylüyor.

İster topikal çözelti ya da köpüğü seçerseniz de uygulamak kolaydır. Satın almanız, topikal çözümün doğrudan saçınızı büyütmeye çalıştığınız alana uygulamanıza izin veren bir damlalık stili uygulayıcısı ile birlikte gelir. Köpükle, etkilenen bölgeye uygulayın ve saçınıza ve saç derisine hafifçe masaj yapın.

Kirkland’ın% 5 Ekstra Mukavemetli Saç Dökülmesi tedavisi ile bir başka artı, diğer ürünlerden genellikle daha ucuz olmasıdır. Ayrıca çevrimiçi olarak kolayca satın alınabilir.

 

8. DRFORMULAS HAIROMEGA Vitamini:

Saç dökülmesi ve saç büyümesi için DrFormulas HairOmega DHT Engelleyicisi, erkek ve kadınlar için sağlıklı saçları (ve büyümeyi) desteklerken saç köklerini besleyen doğal otlar ve vitaminler içeren bir tekne içerir. Doğal saç büyümesi için en iyi ürünlerden biridir.

Ayrıca Biotin, çinko, testere palmetto ve diğer kanıtlanmış saç büyüme doğal bileşenleri ile yüklü. Ama vitaminleri kontrol edin:

 • A vitamini
  B vitamini
  C vitamini
  E vitamini
  dahası var:
 • Magnezyum (saç dökülmesinin belirtilerinden biri magnezyum eksikliğidir. Magnezyum, saç köklerine oksijen ve besinlerin verilmesine yardımcı olur).
  Yeşil çay
  Kırmızı ahududu antioksidanları
  Bakır
  Domates tozu
  Ardıç
  Balkabağı tohumu
  Selenyum (bağışıklık sistemini güçlendirirken dengeli hormon seviyelerini koruyarak sağlıklı saç büyümesine yardımcı olur).
  Maydanoz yaprağı
  Omega-3 yağ asitleri (ayrıca saç foliküllerine kan ve besin akışını geliştirir).
  Dahası, DrFormulas’ın formülü vejetaryen olup, vejeteryan bir kapsül içinde gelir. Ve glutensiz. Açıkçası, sadece saçlarınız için iyi değil.

DrFormulas HairOmega DHT Engelleyici, bir besin takviyesi olarak kullanılmak içindir. Kullanıcıların günlük olarak iki kapsül almaları önerilir: Kahvaltıdan sonra ve akşam yemeğinden sonra. Not: ABD’de düzenli olarak FDA tarafından denetlenen bir tesiste yapılır.

 

9. NATROL BIOTIN Vitamini:

“Maksimum güç” ile Natrol, neredeyse her yerde bulabileceğiniz en büyük Biotin dozu (10,000 mg) elde edeceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, endişe etmeyin, çünkü Biotin suda çözünür ve herhangi bir fazlalık vücudunuzdan doğal olarak alınır.

Elbette saç büyüme ve saç dökülmesi, tedavisindeki etkinliği için buraya Natrol Biyotin Maksimum Mukavemet tabletleri listelemek, ama aynı zamanda çeşitli yollarla sizin için iyidir bir destektir:

B vitamini, bir B vitamini, aynı zamanda sağlıklı cilt ve tırnakları teşvik eder.
Biotin metabolizmanızı destekler ve gıdaların enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olur. Başka bir deyişle, daha enerji dolu hissedersiniz.
Bu vegan dostu çünkü malzemeleri jelatinden yapılan yumuşak jeller içinde paketlemiyor. Natrol yerine selüloz ve gliserin kullanır. Yutmayı daha kolay hale getirmek için masaya doğal çilek aroması bile eklediler.
Natrol’ün eşsiz formülü, emilim oranını artırmak için diğer tabletlerden daha hızlı çözünecek şekilde tasarlanmıştır. Su ile veya su olmadan her yerde her zaman alınabilir.
Saç dökülmesinin tedavisinde Biotin’in rolü hakkında uzun zamandır görüştük. Bu Biyotin hücrelerinin büyümesini ve buna karşılık) saç folikülleri boyutunu artırabilir, yağ asitlerinin üretimini desteklediğini, ancak, yinelenen değer. Saç uzamasını yeniden üretirken sadece saç dökülme hızını yavaşlatmaya yardımcı olmaz, aynı zamanda saçlarınız daha dolgun ve kalın görünecektir. Bu arada, bir biyotin eksikliği, saç dökülmesine ve kırılgan tırnaklara katkıda bulunur.

Natrol Biyotin Maksimum Güç Eğer her tablet bulacaksınız Biotin maksimum doz sunduğunu göz önüne aldığınızda bir bütçe dostu bir fiyata geliyor.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesini Engelleyen ve Saçı Güçlendiren Yöntemler başlıklı makalemizde Saç bakımı doğal yöntemler, Saç Dökülmesini Engelleme ve Saç Dökülmesini Engelleyen ve Saçı Güçlendiren Yöntemler hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir