Saç Bakımı

Lavanta Yağıyla Saç Bakımı Yapımı

By  | 

Sizinde saçlarınız sönük ve yağlıysa bu makalemizde saçlarınızı daha canlı ve parlak hale getirmek için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlatacağız. Lavanta yağıyla saç bakımı yapımı yöntemini kullanarak saçlarınız parlak ve canlı olacak. doğal bir yol olan lavanta ile saç bakımı hem saçlarınıza zarar vermeyecek hemde parlak ve canlı görünmesini sağlayacak.

Lavanta yağını saçlarınızda nasıl kullanacaksınız?

Lavanta Yağıyla Saç Bakımı

Kullanımı oldukça basit olan faydasını çok fazla göreceğiniz lavanta yağı bakımından daha fazla fayda görmek istiyorsanız lavanta yağının  yanında badem yağı veya zeytin yağını da beraberinde kullanmanızı öneriyoruz.  1 Çorba kaşığı badem yağı 1 çorba kaşığı lavanta yağını bir kabın içine boşalttıktan sonra 2 dakika boyunca bu karışımı karıştırıp içerisine 2 çay bardağı zeytin yağını karışımın içine boşaltıyoruz. Bu karışımı parmak uçlarıyla karıştırdıktan sonra parmak uçlarıyla saç diplerine masaj yapacak şekilde iyice yediriyoruz. Bu şekilde oluşan karımı saçlarınıza iyice nüfuz ettirdikten sonra saçlarınızı havlu, bone veya streç ile sardıktan sonra yaklaşık 30 dakika kapalı şekilde bekletiyoruz. Bu şekilde karışım derinize kadar nüfuz edecek ve daha sağlıklı bir sonuç olacaksınız. 30 dakika bekledikten sonra ılık suyla ve şampuanla saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Lavanta yağının saçlarınıza faydaları

lavanta yağının saçlarınıza faydaları

Saçı geç uzayanlar en etkili yöntem olan lavanta yağı sadece saçınızı erken uzamasını sağlamaz. lavanta yağı ile bakım yaptığınızda birçok kişinin sorunu olan kepek ve saç kaybınıda önlüyor. Özellikle saçlarınıza renk ve canlılık veren lavanta yağı derinizede işleyerk hem kepeği yok eder hemde saçınızın erken uzamasını sağlamaktadır. lavanta yağıyla saç bakımı yapıldığında kafada oluşan deri soyulması hastalığınıda çok büyük seviyede azalttığı görülmektedir.  Özellikle yağlı ve kuru saçlarda oluşan bu deri hastalığını öneleyen lavanta yağı derideki gözenekleri temizler. bu sayede saçların hem erken uzamasını hacimli hale gelmesini, yağlanmasını önler. Makalemizin başında da bahsettiğimiz gibi bir çok saç hastaklığına iyi gelen lavanta yağından yağından fayda görmek istiyorsanız badem yağı ve zeytin yağını harmanlayıp deriye iyice yedirerek faydasını görebelirsiniz

lavanta yağının saç üzerindeki diğer etkilerine de kısaca değinecek olursak saç bitini yok eder saç kıran tedavisinde etkilidir ve saçın erken beyazlamasını önlemektedir.

Bir önceki yazımız olan Saç Dökülmesini Engelleyen ve Saçı Güçlendiren Yöntemler başlıklı makalemizde Saç bakımı doğal yöntemler, Saç Dökülmesini Engelleme ve Saç Dökülmesini Engelleyen ve Saçı Güçlendiren Yöntemler hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir